Jak mikołajki to tylko z prawdziwym Świętym Mikołajem, dlatego też klasy 1b i 2b wybrały się do Wioski Świętego Mikołaja w Skansenie Bicz. Dzieci spędziły czas z Mikołajem oraz przeniosły się do świątecznej krainy pełnej niespodzianek! Po wiosce Mikołaja i skansenie oprowadził nas niezwykły orszak: Pani Zima, Bałwanek, Renifer oraz Elfy.
W pracowni Elfów dzieci lepiły pierniki, smakowały zimową herbatkę, tańczyły w rytm świątecznych piosenek. Wspólnie ze Świętym Mikołajem i jego gośćmi śpiewały kolędy. Było jak w bajce! Najwięcej radości sprawiło jednak pisanie listów do Mikołaja. Odwiedziliśmy również „mikołajkową” pocztę, aby wysłać listy z życzeniami. Na koniec dzieci zrobiły świąteczne zakupy. To był wyjątkowy dzień, w wyjątkowym miejscu.