SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W TURKU BIERZE UDZIAŁ W AKCJI „PO RAZ DRUGI # SADZIMY Z PREZYDENTEM”.drzewko 1

18 września 2020 r. Nadleśnictwo Turek przekazało naszej szkole 500 sadzonek drzew iglastych.

Cała społeczność szkolna włączyła się do akcji, sadząc drzewka w swoim otoczeniu tak, aby mogła w przyszłości się nimi opiekować.

Instrukcje sadzenia drzewek znajdują się na stronie Nadleśnictwa Turek

UCZNIOWIE SP1 ROZPOCZĘLI NOWY ROK SZKOLNY.poczatek 1

Rozpoczęcie roku szkolnego choć całkiem inne, to bardzo radosne. Inne bo zgodne z zasadami reżimu sanitarnego, ale bardzo radosne, gdyż widać było, że dzieci z utęsknieniem czekały na 1 września i rozpoczęcie nauki w szkole, w szkolnej ławce, z nauczycielami i przy tablicy. W sali sportowej odbyło się powitanie pierwszoklasistów. Uczniowie klas pierwszych spotkali wychowawców koleżanki i kolegów w wyznaczonych sektorach, natomiast uczniowie klas 2-8 o wyznaczonych godzinach rozpoczynali rok szkolny w swoich izbach lekcyjnych.

Widać było radość na twarzach, że można chodzić do szkoły i normalnie się uczyć. Nauczyciele również z radością powitali uczniów i przedstawili rekomendowane zasady higieny, kontaktu społecznego, przebywania i spędzania czasu w szkole.

Pani dyrektor Elżbieta Pokojowa w liście do uczniów życzyła ciekawych lekcji, zdobywania nowych wiadomości i umiejętności, satysfakcji z osiągniętych sukcesów, wzajemnej życzliwości i zaufania. Po prostu dobrego roku szkolnego.